ביו-פידבק הוא אימון שנועד ללמד אותנו איך ניתן ליצור

שליטה טובה יותר על תגובות רגשיות, מחשבות ופעילות.

אנחנו משיגים זאת ע"י אימון הנשימה שמשפיע על קצב פעימות הלב.

המטרה היא להעלות את קצב פעימות הלב.

אפשר לראות שאתה יכול לשלוט על קצב פעימות הלב ע"י תרגול הנשימה.

אנחנו מתמקדים בנשימות על מנת להגיע לאיזון ברמה הרגשית ובחשיבה מאוזנת שמאפשרים לנו לא להילחץ ולהיות בשליטה עצמית טובה יותר.

האימון בביו-פידבק, נועד לסייע לילד לרכוש כלים משלו לשליטה על גופו, מחשבותיו ורגשותיו.

ביופידבק היא שיטה שבה מציגים לילד מדד פיזיולוגי של גופו ומביאים את השתנות המדד לתודעתו. בעזרת חיזוק חיובי מלמדים כיצד לשלוט במדד, בצורה ישירה או עקיפה (משחקי מחשב).

בעזרת תצוגה גרפית ומשחקים, מתרגלים ולומדים להשיג שליטה טובה יותר בגוף, רגיעה, ריכוז ומודעות לגורמי לחץ וחרדה, על ידי הכרת הביטויים הפיסיולוגיים שלהם.

כיצד ביופידבק עוזר בשליטה בתגובה למתחים?

הגוף שלנו מגיב למתח כמנגנון השרדותי קדום, שלעיתים אינו מתאים לחיים כיום ויוצר מצב של עומס גופני בעקבות מתח כרוני. ניתן לשלוט בלחצים שלנו בחיים וגם ניתן לשנות את תגובות הגופניות שלנו למצבים מלחיצים בעזרת טכניקות נלמדות.

את הטכניקות מתרגלים עם הביופידבק ( Biofeedback )  במצבי לחץ שונים וכך לומדים לשלוט להפחית מיידית את התגובה ללחץ. כמו כן מתרגלים את הטכניקות כמה פעמים ביום/שבוע באופן עצמאי  בכדי להביא את הגוף למצב בסיסי יותר רגוע.

מצב בסיסי רגוע מאפשר לגוף להגיב טוב יותר כאשר מגיע מתח מכיוון שנקודת ההתחלה טובה יותר.

למי מתאים האימון בביופידבק?

לכל אדם מעל גיל 5  והבעיה נובעת ממתח או מחמירה בעקבות מתח.

אימון בביופידבק יכול לסייע בשיפור מצבים של: מתח, חרדות למיניהן, בעיות שינה (כולל חריקת שיניים), כאבים כרוניים (כולל כאבי ראש), טנטון, בעיות פסיכוסומאטיות, בעיות בוויסות החושי והרגשי, קשיי קשב, חיזוק הביטחון העצמי ועוד.